AktualnościNajnowsze informacje dotyczące Domu oraz jego Mieszkańców.


SPACER DO LASU.


 6 września odbył się spacer do lasu na grzyby.

prev next

MRĄGOWO.


W dniach 29-30 sierpnia 2019 r mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wybrali się na dwudniowy wyjazd do Mrągowa na spotkanie "Idźmy w życie z wyobraźnią ". Zaprezentowali swoje talenty śpiewem znanych i lubianych piosenek . Pierwszego dnia wieczorowa pora odbyła się dyskoteka dla wszystkich zaproszonych gości gdzie były tańce i liczne konkursy . Nasi mieszkańcy zostali obdarowani dyplomem za udział w występach oraz upominkami.


prev next

POŻEGNANIE LATA.


22 sierpnia 2019r mieszkańcy Naszego Domu zostali zaproszeni na Pożegnanie Lata zorganizowane przez Dom Pomocy Spolecznej przy ul . Limanowskiego . Spotkanie zorganizowano w stylu Prl-u . Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z zaproszenia i z świetnej zabawy w gronie najbliższych. 


prev next

KAZIMIERZ DOLNY.


21 sierpnia mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Hamernia wybrali się na całodniowe wycieczkę do Kazimierza Dolnego . W pierwszej kolejności po przyjeździe do miasteczka wybrali się na przejażdżkę po okolicy , gdzie zatrzymali się przy Wąwozie Korzeniowy Dół i zainteresowanie podziwiali uroki tego miejsca . Z Wąwozu wyruszyli na pieszą wycieczkę do Zamku oraz na baszta gdzie z tarasu podziwiali piękne widoki miejscowego krajobrazu . W planie było również zwiedzanie Kościoła Farny położonego przy rynku w Kazimierzu , którym mieszkańcy byli zachwyceni i z ciekawością słuchali historii miasta i zabytków. W czasie wolnym zwiedzali pozostałą część miasta . Wycieczka zakończyła się późnym wieczorem

.

prev next

EKO PARK.


Dnia 20.08.19 r. nasi mieszkańcy odwiedzili EKO PARK w Żyrardowie.

prev next

  WYCIECZKA ROWEROWA.


 14 sierpnia 2019 r odbyła się wycieczka rowerowa po okolicy Radziejowic przejechaliśmy 12 km.


prev next

KULINARIA.

 13 sierpnia 2019 r zajęcia kulinarne Kanie - przysmak Naszych mieszkańców.

prev next

SPACER.


1 sierpnia 2019 r nasi mieszkańcy wraz z opiekunami wybrali się na spacer do Radziejowic.


prev next

Przedstawienie teatralne.


25 lipca 2019r odbyło się przedstawienie teatralne z udziałem mieszkańców.


prev next

Warsztaty garncarskie.

17 lipca 2019 r odbyły się warsztaty garncarskie w Naszym Ośrodku. Gościliśmy garncarza z pobliskiego miasta Bolimowa . Mieszkańcy byli zachwyceni pokazem i opowiadaniem o tym zawodzie . Każdy z mieszkańców wykonał swój własny wazon miseczkę i świecznik. Taka forma zajęć bardzo przypadła naszym mieszkańcom do gustu.

prev next

AKON 2019 w Bądzyniu.


27.06. 2019 r. mieszkańcy naszego Domu brali udział w IX Artystycznych Konfrontacjach Osób Niepełnosprawnych ,,AKON 2019 – co w muzyce gra” zorganizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Bądzyniu. Świetnie bawiliśmy się przy repertuarach przygotowanych przez mieszkańców innych placówek , lecz najwięcej radości przyniosły nam rozgrywki sportowe.


prev next

Olimpiada Sportowa w Nowym Miszewie


18.06. 2019 r. Nasi mieszkańcy brali udział w XXVII Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych 2019 ,zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie. Braliśmy udział w takich konkurencjach jak : skok w dal, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, rzut lotką do tarczy, rzut piłką do kosza i tenis stołowy, a także próbowaliśmy sił w przeciąganiu liny. Mimo, iż nie udało nam się zdobyć miejsca na podium otrzymaliśmy puchar, drobny sprzęt do przygotowań na przyszły rok, a także słodkości.


prev next

Zawody wędkarskie.


W dniach 12-14.06.2019 r. uczestniczyliśmy w zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Gniewie. Zawody były zorganizowane w miejscowości Ostrów Mausz. Pierwszego dnia nasi mieszkańcy rozgrzewali się nad brzegiem jeziora Mausz. Drugiego dnia zawodnicy nasi złowili kilka ryb, w ten sposób zasłużyliśmy na pamiątkowy puchar, po zawodach zorganizowana była impreza integracyjna prowadzona przez didżeja. Trzeciego dnia po dwóch dniach pełnych emocji zadowoleni wracaliśmy do naszej Hamerni.
Powitanie Lata 2019.


6 czerwca 2019 r w Naszym Domu odbyła się impreza integracyjna Powitanie Lata 2019 w której wzięli udział zaprzyjaźnione Domy . Uroczystość została rozpoczęta przemowa Dyrektora po której mieszkańcy zaprezentowali kilka ulubionych piosenek w swoim wykonaniu i wszyscy zostali zaproszeni do zabawy tanecznej wraz z konkursami .
Po tanecznej zabawie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz obiad .

prev next

Przegląd Twórczości w Nasielsku.


W dniu 30 maja 2019r. mieszkańcy DPS w Hamerni wraz z Dyrektorem zostali zaproszeni na XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,,Promień” zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Nasielsku. Nasi pensjonariusze, przebrani w stroje cygańskie, pod nadzorem Pana Zbigniewa Sękulskiego, zaprezentowali kilka utworów muzyki romskiej. Tańcom i śpiewom nie było końca… za wkład w przygotowania do imprezy otrzymaliśmy nagrody dla całego zespołu.


prev next

Wycieczka do Płocka.

W dniu 22 maja 2019r Nasi mieszkańcy wraz z Dyrektorem zostali zaproszeni na integrację do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Płocku. Podopieczni spędzili miło czas w gronie przyjaciół przy dobrej muzyce i atrakcjach zorganizowanych przez terapeutów.  


prev next

Seni Cup 2019

W dniach 15-17 maja 2019r w miejscowości Waplewo na Mazurach nasi mieszkańcy uczestniczyli w rozgrywkach piłki nożnej SENI CUP 2019 . Sześcioosobowa grupa podopiecznych rozgrywała mecze z mieszkańcami innych zaproszonych domów. 

 Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała rozegraliśmy cztery imponujące mecze . SENI CUP to nie tylko rozgrywki piłki nożnej to też czas spędzony z przyjaciółmi od lat w przepięknym miejscu . 

Pierwszego dnia rozgrywek wieczorowa porą odbyła się integracja wszystkich zaproszonych gości bawiliśmy się przy dobrej muzyce i ognisku . Mieszkańcy brali czynny udział w meczach , i za swoją determinację i wytrwałość zostali obdarowani medalami pucharem oraz drobnymi upominkami od organizatorów.


prev next

Turniej Bocci.

W dniu 24 i 25 kwietnia w miejscowości Wydminy na mazurach zorganizowany został turniej Bocci o Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Nasi mieszkańcy brali czynny udział w zawodach i chociaż nie zajęliśmy czołowego miejsca zabawy i rywalizacji nie brakowało. Za udział i walkę sportową otrzymaliśmy nagrody dla całego zespołu. Po zawodach pojechaliśmy do portu w Giżycku gdzie ruszyliśmy w rejs po jeziorze Niegocin a wieczorem uczestniczyliśmy z zabawie integracyjnej


prev next

Siłownia

W dniu 18 kwietnia 2019 r nasi mieszkańcy wraz z opiekunami wybrali się na spacer do siłowni w Radziejowicach.
Pogoda i dobry humor nam dopisała. Taka forma spędzenia czasu to coś dla nas. 


prev next

Trening piłki nożnej. 

W dniu 16 kwietnia 2019r mieszkańcy Domu Pomocy wykorzystali piękną pogodę na trening piłki nożnej.
Nasi podopieczni trwałe przygotowują się do zawodów sportowych w piłkę nożną które odbędą się w Maju.


prev next

Teatr Bruno.

W dniu 15 kwietnia gościliśmy w naszym Domu Pomocy Społecznej Teatr Bruno z repertuarem ,,Niezwykłe przypadki foczki akrobatki”. Mieszkańcy byli zachwyceni przebojowością występujących postaci.


prev next

Cmentarz w Radziejowicach. 

W dniu 15 kwietnia 2019r Nasi mieszkańcy wybrali się na cmentarz w Radziejowicach. Pamiętamy o mieszkancach którzy odeszli.


prev next

Kartki Wielkanocne. 

Przygotowanie kartek Wielkanocnych 26 Marzec 2019. W Marcu Nasi mieszkańcy wykonywali własnoręcznie kartki Wielkanocne z życzeniami dla najniższych.


prev next

Park seniora. 

W dniu 25 marca 2019r mieszkańcy Ośrodka wraz z opiekunem wybrali się na wycieczke do Parku Seniora w Żyrardowie.

Pogoda nam dopisała , mieszkańcy spędzili aktywnie czas ćwicząc na siłowni.


prev next

Topienie marzanny. 

W dniu 21 marca 2019 r nasi mieszkańcy brali odział w Topieniu Marzanny . Marzanna została wykonana własnoręcznie przez mieszkańców.


prev next

Wesoła Ferajna z Hamerni z wizytą u przyjaciół z Nowej Wsi Ełckiej.

 

W dniach 4-5 marca 2019 r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Hamerni wraz z dyrektorem, uczestniczyli w XVIII Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych pt.: ”Obyczaje i Obrzędy Karnawałowe„ , zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej.

Miłą niespodzianką od organizatorów był występ gwiazdy disco polo MARCUSA P, który zaśpiewał kilka swoich przebojów, a wśród nich najpopularniejszy p.t: „Kici Kici Miał”, wokalista rozbawił całą publiczność, były tańce i wspólne śpiewanie przed sceną.

Po występie artysty wszyscy zaproszeni goście wspólnie spędzili miło czas przy prezentacji obyczajów i obrzędów wszystkich zaproszonych DPS z różnych rejonów Polski, nasi mieszkańcy zaprezentowali w swoim programie artystycznym lokalne obrzędy i obyczaje z terenu mazowsza w formie wierszy, dramy i piosenek. Po zaprezentowaniu się wszystkich Domów i zakwaterowaniu w ośrodku SELMET, dla wszystkich uczestników przeglądu, została zorganizowana zabawa integracyjna, w której wszyscy wzięli czynny udział. Piątka naszych mieszkańców została obdarowana dyplomem za udział w przeglądzie oraz prezentami.

Drugiego dnia w ośrodku SELMET nad jeziorem, było zorganizowane ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek i muzyką, wszystkim smakowało, każdy do woli skorzystał z poczęstunku, a po ognisku wracaliśmy wszyscy zadowoleni do naszego Domu.


prev next

Walentynki 2019.

W dniu 14 lutego 2019 r w Domu Pomocy Społecznej w Hamerni odbyła się dyskoteka Walentynkowa dla Naszych mieszkańców . Podopieczni spędzili wspólnie kilka godzin przy przebojach muzycznych wykonanych przez Naszego muzyka Pana Zbyszka Sękulskiego.
 W trakcie imprezy mieszkańcy wspólnie obdarowali się własnoręcznie wykonanymi kartkami Walentynkowymi, z których byli bardzo zadowoleni.


prev next

Msza Święta

W dniu 11 lutego 2019 r w Naszym Domu odbyła się Msza Święta z okazji Światowego Dnia Chorego, z udziałem księdza z kościoła w Radziejowicach .Mieszkańcy licznie przybyli na mszę .


prev next

 Tomasz Ziółko

W dniu 5 lutego 2019 r do Naszego Domu zawitał Tomasz Ziółko gdzie zaprezentował recital muzyczny swoich utworów .

Tematem spotkania była "Pochwała życia prawdziwego ". Mieszkańcy byli zachwyceni taką formą występu.

 

prev next

Chór Żabia Wola

W dniu 29 stycznia 2019r mieliśmy zaszczy gościć w Naszej Placówce Chòr z Żabiej Woli gdzie zaprezentowano nam kolędy oraz inne utwory . Mieszkańcy byli zachwyceni występem .


prev next

Radosne maluszki.
W dniu 8 stycznia gościliśmy w Naszym Domu Pomocy w Hamerni dzieci z grup: 4-5 latków i 5A wraz z Paniami Anną Muszyńską i Aleksandrą Ścibską z Przedszkola Gminnego im. Radosnych Maluszków w Jaktorowie.
Dzieci przygotowały piękny występ gdzie zaprezentowały taniec i śpiew. Po występie Nasi mieszkańcy zostali obdarowani pięknymi prezentami wykonanymi własnoręcznie.

prev next

Wigilia dla mieszkańców.

21 grudnia 2018 r w Naszym Ośrodku odbyła się Wigilia dla mieszkańców. 12 potraw Wigilijnych, śpiewanie kolęd, życzenia przy dzieleniu się opłatkiem wprawiło mieszkańców w Świąteczny nastrój.


Wigilia.

W dniu 14 grudnia 2018 r mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Wigilii organizowanej w Gminnym Centrum Kultury w Radziejowicach. Podczas wigilii zaprezentowaliśmy kilka kolęd w Naszym wykonaniu.
Dekorowanie pierników.

Dnia 12 grudnia nasi mieszkańcy na terapii zajęciowej zajmowali się dekorowaniem pierniczków.

Zapach ulatniał się po całym budynku  Mieszkańcy byli zachwyceni taką formą zajęć, gdzie mogli pokazać swoje umiejętności.


prev next

Ubieranie choinki.
Nadszedł Świateczny czas w Naszym Domu również, w poniedziałek 3 grudnia Nasi mieszkańcy zaczeli ubierać choinki.
Spędziliśmy miło czas dekorując drzewka I śpiewając tradycyjne kolędy.

prev next

Andrzejki.

W dniu 30 listopada w Naszym Ośrodku odbyła się zabawa Andrzejkowa . Mieszkańcy chętnie wzięli udział w dyskotece również prezentowali swoje wokale , nie zabrakło w tym dniu ròwnież wróżb . Mieszkańcy przelewali wosk przez klucz oraz mieli możliwość wytypowania imienia swojej wybranki bądź swojego wybranka .

prev next

Chęciny.

W dniu 2 października 2018 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Hamerni wybrali się wraz z opiekunami i Kadrą Kierowniczą na całodniową wycieczkę do Chęcin.

Pierwsza atrakcja jaka była zaplanowana przez przewodnika Świętokrzyskiego to  zwiedzanie najstarszego Dębu Bartka który ma niespełna 700 lat . Przewodnik opowiedział nam ciekawostki o drzewie. Następnie podjechaliśmy na Kądzielnie gdzie z szczytu góry podziwialiśmy Stary Amfiteatr oraz Pomnik Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne. Byliśmy  również w Zamku w  Chęcinach gdzie nasi mieszkańcy wspięli się na basztę liczącą 108 schodków i podziwiali uroki miasta. Ostatnią atrakcją  było zwiedzanie Jaskini Raj , która zrobiła na naszej grupie zwiedzającej ogromne wrażenie . W godzinach wieczornych wróciliśmy do Naszego Ośrodka .prev next

Przywitanie jesieni.

Dnia 27 września zostaliśmy zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej w Żyrardowie przy ulicy Sosabowskiego na Przywitanie Jesieni.
Spędziliśmy tam milo czas przy dobrej muzyce, oraz przy konkursach zorganizowanych przez terapeutów tej placówki.

Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z zaproszenia na ta uroczystość.


prev next

Ciechocinek.

W dniu 26-09-2018 nasi mieszkańcy wraz z opiekunem Dyrektorem Naszej Placówki wybrali się na wycieczkę do Ciechocinka. Wycieczka bardzo mieszkańcom się spodobała a najbardziej efektowny Dywan Kwiatowy zrobił na mieszkańcach wrażenie. 

Po całym dniu zwiedzania mieszkańcy wrócili do Naszego ośrodka.


prev next

Zawody sportowe Laur Jesieni
W dniach 19-20 września nasi mieszkańcy wraz z Dyrektorem oraz opiekunami brali udział w Zawodach Sportowych Laur Jesieni 2018
w miejscowości Ruciane-Nida. Liczne konkurencje nie sprawiły naszym mieszkańcom żadnych trudności . Piękna pogoda sprawiła ze mogliśmy pospacerować po okolicy i podziwiać widoki jeziora . Pod koniec zawodów grupa naszych mieszkańców została obdarowana Pucharem dla najlepszych zawodników tej imprezy .prev next

Pożegnanie lata

W dniu 12 września w naszym Domu Pomocy Społecznej zostałlo zorganizowane ognisko na pożegnanie Lata , gdzie mieszkańcy spędzili milo czas przy muzyce i poczęstunku.


prev next

Mrągowo

W dniach 23-24.08.2018 mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Mrągowie , gdzie Nasi mieszkańcy mogli się zaprezentować wykonując znane i lubiane piosenki.


prev next

Basen

W dniu 14.08.2018 mieszkańcy wraz z opiekunami wybrali się na basen w Mszczonowie .Spędzili tam miło czas gdzie mogli popływać i odpocząć . Mieszkańcom taka aktywność bardzo się podobała , z pewnością wrócimy tu nie raz.


prev next

Muzeum

W dniu 8 sierpnia 2018 r. mieszkańcy wybrali się na wycieczkę do Muzeum kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Po obejrzeniu eksponatów, wybrali się na przejażdżkę po Puszczy Kampinowskiej i spacer po okolicy.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem.


prev next

Teatr

W dniu 29 maja 2018 r. do naszego domu ponownie zawitał Teatr z przedstawieniem „Jaś i Małgosia”, do uczestnictwa w przedstawieniu aktorzy zaprosili naszych mieszkańców, którzy bardzo szybko i z wielkim entuzjazmem zaangażowali się we wspólną zabawę. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy mieszkańcy. Czekamy na kolejny przyjazd trupy teatralnej do naszego domu.


prev next

SENI CUP 2018

W dniu 23-25.05.2018 r. odbyły się zawody "SENI CUP 2018" w Waplewie. W zawodach wzięła udział drużyna piłkarska złożona z sześciu naszych mieszkańców. Zawody trwały 3 dni. Wyłonieni zostali zwycięzcy, my zdobyliśmy 4 miejsce w eliminacjach.
Po meczach odbywały się zabawy taneczne oraz spotkania integracyjne. Wróciliśmy bogatsi w doświadczenia i pogodni do naszego domu."

prev next

Wycieczka

W dniu 18 maja mieszkańcy DPS Hamernia wyjechali na wycieczkę do Warszawy na Stare Miasto. Zwiedzaliśmy piękne kamieniczki i warszawski Barbakan. W ramach krótkiej przerwy wszyscy mieszkańcy otrzymali poczęstunek w starej warszawskiej lodziarni. Zadowoleni i wypoczęci wróciliśmy do domu.


prev next

Ognisko

W dniu 2 maja odbyło się ognisko w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej DPS w Hamerni. Wszyscy chętni mieszkańcy świętowali wraz z opiekunami, terapeutą, pracownikiem socjalnym, kierownikiem i naszym muzykiem Panem Zbigniewem Sękulskim porządek w ogrodzie. Czas opływał nam na przyjemnym biwakowaniu oraz muzykowaniu. Dzień był ciepły pogodny, aż żal nam było wracać do domu.


prev next

Turniej Bocci

W dniach 12 - 13 kwietnia br. mieszkańcy DPS Hamernia uczestniczyli w Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora DPS w Giżycku. Delegowanym mieszkańcom do turnieju towarzyszyli dyrektor DPS Hamerni Daniel Borowski, Pani Małgorzata Migdał oraz Pan Krzysztof Adolf. Rozgrywki bardzo podobały się wszystkim mieszkańcom. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz słodkie nagrody uznania. Po turnieju odbyła się zabawa integracyjna, uśmiechom nie było końca.


prev next

Spacer do Parku w Radziejowicach.

W 11 kwietnia 2018r. odbył się spacer mieszkańców DPS Hamernia do pobliskiego Parku w Radziejowicach. 
Jedną z atrakcji była Arka Noego. Pogoda nam dopisała. Wiosna przyszła do nas na dobre.


prev next

Warsztaty kulinarne

W 6 kwietnia br. mieszkanki Domu Pomocy Społecznej wraz z terapeutą oraz Kierownikiem Zespołu uczestniczyli w warsztatach kulinarnych.

W ramach wspólnej pracy powstało cynamonowe ciasto z powidłami które otrzymali mieszkańcy DPS Hamernia na podwieczorek.  Wszyscy zgodnie przyznali że kucharki nie zawiodły. Zapach ciasta roznosił się po całym budynku.


prev next

Występ teatru "Lisek Chytrusek"

W dniu 4 kwietnia 2018 r. w DPS Hamerni odbył się gościnny występ teatru pt.: „Lisek Chytrusek” którym uczestniczyli wszyscy aktywni mieszkańcy.
Święcenie koszyczka wielkanocnego

W dniu 31 marca odbyło się uroczyste święcenie koszyczka wielkanocnego z pokarmami na Wielkanocne śniadanie dla wszystkich mieszkańców. Na święcenie pokarmów w Wielką sobotę Pani Małgosia i Kamil wybrali się z opiekunem do Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.


prev next

Topienie marzanny

Mieszkańcy DPS Hamernia w dniu 22 marca udali się z opiekunami na uroczyste pożegnanie zimy oraz spacer połączony z topieniem marzanny. Zima została pożegnana, od dziś mamy nadzieję na szybkie nadejście wiosny.
 Występy teatru

W dniu 9 marca 2018 r. w DPS Hamerni odbyły się gościnne występy teatru w którym uczestniczyli wszyscy aktywni mieszkańcy.
Występy były zorganizowane w formie wspólnego aktywnego uczestnictwa mieszkańców w kreowaniu przedstawienia. 

Taka formuła wywołała wiele pozytywnych mocji i spotkała się z salwami śmiechu zarówno uczestniczących w przestawieniu, jak i zebranej publiczności.


prev next

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

W dniu 12 i 13 lutego 2018 r. byliśmy na 17 Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Obrzędy i Obyczaje Karnawałowe”, organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej. Od godziny 11.00 uczestniczyliśmy w przeglądzie wraz z innymi placówkami. Po występie przejechaliśmy do ośrodka gdzie organizowany był wieczorek integracyjny, ognisko i występ zespołu folklorystycznego prezentującego twórczość Ziemi Ełckiej. Po śniadaniu i spacerze wzdłuż ośnieżonego brzegu jeziora, które znajduje się obok ośrodka, wróciliśmy szczęśliwi do Hamerni.

prev next

Zabawa ostatkowa

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Hamerni, 13 lutego w ramach muzykoterapii, uczestniczyli w Zabawie Ostatkowej. Organizacją wydarzenia zajął się nasz muzyk Pan Zbigniew Sękulski oraz pracownik socjalny Pani Agnieszka Brajer. W zabawie uczestniczyli wszyscy aktywni mieszkańcy. Przy dźwiękach muzyki, z uśmiechem na ustach i w ogólnym zadowoleniu upłynął nam miło czas.


prev next

Obchody Dnia Chorego  

W Domu Pomocy Społecznej w Hamerni w dniu 12 lutego br. odbyły się obchody Dnia Chorego, w ramach którego odbyła się spowiedź i Msza św. sprawowana przez księdza proboszcza Henryka Andrzejewskiego oraz księdza Waldemara Okurowskiego z Parafii w Radziejowicach. Mieszkańcy chętnie wzięli udział w wydarzeniu. Duszpasterze zostali przez wszystkich ciepło przyjęci. Na zakończenie wszyscy mieszkańcy dostali od proboszcza Henryka święcone obrazki.


prev next

Warsztaty kulinarne

W Domu Pomocy Społecznej w Hamerni cyklicznie odbywają się warsztaty kulinarne w których chętni mieszkańcy uczestnicząc we wspólnym gotowaniu. W dniu 9 lutego odbyły się ponownie warsztaty kulinarne na których tematem przewodnim były ostatkowe wypieki, tym razem zajęliśmy się smażeniem faworków. W warsztatach wzięła udział pięciu mieszkańców przy wsparciu kierownika działu opiekuńczo terapeutycznego DPS w Hamerni. Praca w kuchni była owocna, usmażonych faworków starczyło na poczęstunek dla wszystkich mieszkańców.


prev next

Wizyta klubu seniora Dyliżans

W dniu 11 stycznia 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Hamerni w odwiedziny przyjechał chór Klubu Seniora "Dyliżans", który działa przy Centrum Kultury "Powozownia" w Radziejowicach. Dzięki inicjatywie CK "Powozownia" seniorzy zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie gitary muzyka Centrum Kultury w Radziejowicach Pana Macieja Kierzkowskiego oraz akordeonu muzyka DPS Hamernia Pana Zbyszka Sękulskiego. Wszyscy sprawni mieszkańcy ciepło przyjęli gości i chętnie dołączyli do rodzinnego kolędowania. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Pani Magdalena Masewicz - Kierzkowska rozdała mieszkańcom breloczki Klubu Seniora i Centrum Kultury w Radziejowicach, wdzięczności nie było końca. Wszyscy rozstali się w ogólnym zadowoleniu oraz z gwarancją ponownego spotkania w najbliższych miesiącach. Dziękujemy Serdeczne i czekamy na więcej.


prev next

Wigilia 2018

prev next

Wycieczka do Warszawy

Dnia 21.09.2017 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Hamerni byli na wycieczce w Warszawie. Mieszkańcy wraz z opiekunami, razem 41 osób, autokarem pojechali do Zamku Królewskiego, gdzie z zainteresowaniem zwiedzali przepiękne królewskie wnętrza. Przewodnik całej grupie opowiadał trudną historię tego miejsca. Z zamku uczestnicy wycieczki pojechali na lotnisko Okęcie gdzie z tarasu widokowego z zainteresowaniem obserwowali ruch lotniczy na płycie lotniska. Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy i pracownicy wraz z dyrektorem miło i ciekawie spędzili czas.

prev next

Wycieczka do Mrągowa 

W dniach 24-25 sierpnia 2017 nasi mieszkańcy byli w Mrągowie na IX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych p.t "Idźmy w życie z wyobraźnią - Mrągowo 2017". 

Mieszkańcy uczestniczyli w przeglądzie oraz korzystali z uroków pięknie położonego ośrodka wypoczynkowego w którym odbywała się impreza.

prev next

SIERPNIOWO-GRILLOWO

W dniu 17 sierpnia 2017 roku, podczas zajęć terapeutycznych w Naszym Domu odbyło się spotkanie aktywizujące mieszkańców. Piekliśmy kiełbaski na grillu i miło spędzaliśmy czas przy dźwiękach muzyki, którą zapewnił nam Pan Zbyszek. Nie zabrakło również barwnych śpiewów Naszych utalentowanych muzycznie Mieszkańców.

prev next